- 3 - jars of tomato paste (@ $.39 ea) = $1.17
- 2 - cream of chicken (@ $.59 ea) = $1.18
- 1 - low fat yogurt = $1.59
- 1 - package of frozen waffles = $1.29
- 2 - apples (.78lb @ $.99/lb) =$.77
- 1 - package of cream cheese = $.99
- 1 - box of saltines = $.89
Total remaining in September 2009 budget: $142.12

3 gave me some sugar:
Lovin' the price on the yogurt! I should go back over there someday. It's just so out of the way! :)
Hi, I noticed that you always buy a bag of fresh dough from Pricerite. What do you do with it? Do you make pizza or do you use it for a number of things? I saw it the other day in the Pricerite fridge and was wondering what people make with that dough. Please share! :)
Hi Tinypliny,
I do make pizza a lot! (You can check out my recipe here: Homemade Pizza)
I also make calzones/stromboli just by rolling out the dough, adding ingredients, and folding the dough back over. I find for $.89, it's super versatile, delicious and frugal meal! :) HTH!
Post a Comment